Skip to main content

ကိုယ်စားလှယ်များ | အမျိုးသားလွှတ်တော်

အမျိုးသားလွှတ်တော်ကိုယ်စားလှယ်များသည် အသက် ၃၀ နှစ်ပြည့်ပြီးသူများဖြစ်၍ နိုင်ငံသားမိဘနှစ်ပါးမှ မွေးဖွားသော နိုင်ငံသားဖြစ်ပြီး ပြည်ထောင်စုမြန်မာနိုင်ငံတော်တွင် အနည်းဆုံး ၁၀နှစ် အခြေချနေထိုင်ခဲ့ကာ ရွေးက​ောက်တင်မြှောက်ခြင်းဆိုင်ရာ ဥပဒေတွင် သတ်မှတ်ထားသည့် အရည်အချင်းများနှင့် ပြည့်စုံသူများနှင့် တပ်မတော်ကာကွယ်ရေးဦးစီးချုပ်က ဥပဒေနှင့်အညီ အမည်စာရင်းတင်သွင်းသော တပ်မတော်သား အမျိုးသားလွှတ်တ​ော် ကိုယ်စားလှယ်များ ဖြစ်ကြသည်။

အမည် ကိုယ်စားပြုပါတီ မဲဆန္ဒနယ် အသေးစိတ်
ဦးအေး ပြည်ထောင်စု ကြံ့ခိုင်ရေးနှင့် ဖွံ့ဖြိုးရေး ပါတီ မန္တလေး တိုင်းဒေသကြီး, အမှတ်(၇)
ဦးအောင်သန်း ပြည်ထောင်စု ကြံ့ခိုင်ရေးနှင့် ဖွံ့ဖြိုးရေး ပါတီ မကွေး တိုင်းဒေသကြီး, အမှတ်(၁၀)
ဦးအောင်မြင့်သိန်း ပြည်ထောင်စု ကြံ့ခိုင်ရေးနှင့် ဖွံ့ဖြိုးရေး ပါတီ ကရင် ပြည်နယ်, အမှတ်(၉)
ဦးအောင်ထွန်း ပြည်ထောင်စု ကြံ့ခိုင်ရေးနှင့် ဖွံ့ဖြိုးရေး ပါတီ မကွေး တိုင်းဒေသကြီး, အမှတ်(၁၁)
ဦးအောင်ငြိမ်း ပြည်ထောင်စု ကြံ့ခိုင်ရေးနှင့် ဖွံ့ဖြိုးရေး ပါတီ မကွေး တိုင်းဒေသကြီး, အမှတ်(၂)
ဦးအောင်ချိုဦး ပြည်ထောင်စု ကြံ့ခိုင်ရေးနှင့် ဖွံ့ဖြိုးရေး ပါတီ ပဲခူး တိုင်းဒေသကြီး, အမှတ်(၁၁)
ဦးအောင်ချစ်လွင် ပြည်ထောင်စု ကြံ့ခိုင်ရေးနှင့် ဖွံ့ဖြိုးရေး ပါတီ စစ်ကိုင်း တိုင်းဒေသကြီး, အမှတ်(၁၁)
ဦးအောင်ကြည်ညွန့် အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ် မကွေး တိုင်းဒေသကြီး, အမှတ်(၄)
ဦးအုန်းတင် ရခိုင်အမျိုးသားပါတီ ရခိုင် ပြည်နယ်, အမှတ်(၁၀)
ဦးဟာရှိန်းဘွေ ပြည်ထောင်စု ကြံ့ခိုင်ရေးနှင့် ဖွံ့ဖြိုးရေး ပါတီ ချင်း ပြည်နယ်, အမှတ်(၈)
ဦးသော်ဇင်ဦး ပြည်ထောင်စု ကြံ့ခိုင်ရေးနှင့် ဖွံ့ဖြိုးရေး ပါတီ မကွေး တိုင်းဒေသကြီး, အမှတ်(၉)
ဦးသိမ်းဆွေ National Democracy(NLD) ဧရာဝတီ တိုင်းဒေသကြီး, အမှတ်(၁၀)
ဦးသိန်းဝင်း ပြည်ထောင်စု ကြံ့ခိုင်ရေးနှင့် ဖွံ့ဖြိုးရေး ပါတီ စစ်ကိုင်း တိုင်းဒေသကြီး, အမှတ်(၉)
ဦးသိန်းလှိုင် ပြည်ထောင်စု ကြံ့ခိုင်ရေးနှင့် ဖွံ့ဖြိုးရေး ပါတီ စစ်ကိုင်း တိုင်းဒေသကြီး, အမှတ်(၈)
ဦးသိန်းလွင် အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ် ကချင်ပြည်နယ်, အမှတ်(၁၀)
ဦးသန်းမြင့် ပြည်ထောင်စု ကြံ့ခိုင်ရေးနှင့် ဖွံ့ဖြိုးရေး ပါတီ တနင်္သာရီ တိုင်းဒေသကြီး, အမှတ်(၁၀)
ဦးသက်လင်း ပြည်ထောင်စု ကြံ့ခိုင်ရေးနှင့် ဖွံ့ဖြိုးရေး ပါတီ ဧရာဝတီ တိုင်းဒေသကြီး, အမှတ်(၈)
ဦးသက်နိုင်ဦး ပြည်ထောင်စု ကြံ့ခိုင်ရေးနှင့် ဖွံ့ဖြိုးရေး ပါတီ ပဲခူး တိုင်းဒေသကြီး, အမှတ်(၆)
ဦးဝှေ့ယိန်း ချင်းတိုးတက်ရေးပါတီ ချင်း ပြည်နယ်, အမှတ်(၁၁)
ဦးဝီလ်ဆင်မိုး ပြည်ထောင်စု ကြံ့ခိုင်ရေးနှင့် ဖွံ့ဖြိုးရေး ပါတီ ရှမ်း ပြည်နယ်, အမှတ်(၇)
ဦးဝင်းသိန်း ပြည်ထောင်စု ကြံ့ခိုင်ရေးနှင့် ဖွံ့ဖြိုးရေး ပါတီ ဧရာဝတီ တိုင်းဒေသကြီး, အမှတ်(၉)
ဦးဝင်းမောင် ပြည်ထောင်စု ကြံ့ခိုင်ရေးနှင့် ဖွံ့ဖြိုးရေး ပါတီ မန္တလေး တိုင်းဒေသကြီး, အမှတ်(၂)
ဦးဝင်းနောင် ပြည်ထောင်စု ကြံ့ခိုင်ရေးနှင့် ဖွံ့ဖြိုးရေး ပါတီ ရန်ကုန် တိုင်းဒေသကြီး, အမှတ်(၅)
ဦးဝင်းနိုင်ရှိန် ပြည်ထောင်စု ကြံ့ခိုင်ရေးနှင့် ဖွံ့ဖြိုးရေး ပါတီ ပဲခူး တိုင်းဒေသကြီး, အမှတ်(၅)
ဦးဝင်းတင့် ပြည်ထောင်စု ကြံ့ခိုင်ရေးနှင့် ဖွံ့ဖြိုးရေး ပါတီ စစ်ကိုင်း တိုင်းဒေသကြီး, အမှတ်(၁)
ဦးလှိုင်ဦး ပြည်ထောင်စု ကြံ့ခိုင်ရေးနှင့် ဖွံ့ဖြိုးရေး ပါတီ ဧရာဝတီ တိုင်းဒေသကြီး, အမှတ်(၁၂)
ဦးလှအေး ပြည်ထောင်စု ကြံ့ခိုင်ရေးနှင့် ဖွံ့ဖြိုးရေး ပါတီ တနင်္သာရီ တိုင်းဒေသကြီး, အမှတ်(၁၁)
ဦးလှသိန်း(ခ)ဒေါက်တာလှသိန်း ပြည်ထောင်စု ကြံ့ခိုင်ရေးနှင့် ဖွံ့ဖြိုးရေး ပါတီ မွန် ပြည်နယ်, အမှတ်(၆)
ဦးလှသိန်း ပြည်ထောင်စု ကြံ့ခိုင်ရေးနှင့် ဖွံ့ဖြိုးရေး ပါတီ မကွေး တိုင်းဒေသကြီး, အမှတ်(၃)
ဦးလှမောင် ပြည်ထောင်စု ကြံ့ခိုင်ရေးနှင့် ဖွံ့ဖြိုးရေး ပါတီ ကယားပြည်နယ်, အမှတ်(၁၁)

Pages