Skip to main content

ကိုယ်စားလှယ်များ | ပြည်သူ့လွှတ်တော်

ပြည်သူ့လွှတ်တော်ကိုယ်စားလှယ်များသည် အသက် ၂၅နှစ်ပြည့်ပြီးသူဖြစ်၍ နိုင်ငံသားမိဘနှစ်ပါးမှ မွေးဖွားသော နိုင်ငံသားဖြစ်ပြီး ပြည်ထောင်စုမြန်မာနိုင်ငံတော်တွင် အနည်းဆုံး ၁၀နှစ် အခြေချနေထိုင်ခဲ့ကာ ရွေးက​ောက်တင်မြှောက်ခြင်းဆိုင်ရာ ဥပဒေတွင် သတ်မှတ်ထားသည့် အရည်အချင်းများနှင့် ပြည့်စုံသူများနှင့် တပ်မတော်ကာကွယ်ရေးဦးစီးချုပ်က ဥပဒေနှင့်အညီ အမည်စာရင်းတင်သွင်းသော တပ်မတော်သား ပြည်သူ့လွှတ်တ​ော် ကိုယ်စားလှယ်များ ဖြစ်ကြသည်။

အမည် ကိုယ်စားပြုပါတီ မဲဆန္ဒနယ် အသေးစိတ်
ဦးနှီယာအုပ် အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ် ချင်း ပြည်နယ်, ဟားခါး
ဦးနေလင်းအောင် အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ် ချင်း ပြည်နယ်, မင်းတပ်
ဦးနေလင်းထွန်း အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ် တနင်္သာရီ တိုင်းဒေသကြီး, ဘုတ်ပြင်း
ဦးနေမျိုးထွန်း အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ် ရန်ကုန် တိုင်းဒေသကြီး, ထန်းတပင် မဲဆန္ဒနယ်
ဦးနေမျိုးထက် အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ် ရန်ကုန် တိုင်းဒေသကြီး, ကျောက်တံတား မဲဆန္ဒနယ်
ဦးနေဖူးဗဆွေ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ် ရန်ကုန် တိုင်းဒေသကြီး, ပန်းဘဲတန်း မဲဆန္ဒနယ်
ဦးနေထက်ဝင်း အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ် မကွေး တိုင်းဒေသကြီး, ဆင်ပေါင်ဝဲ
ဦးနေစိုးအောင် အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ် စစ်ကိုင်း တိုင်းဒေသကြီး, ဝန်းသို
ဦးနိုင်သောင်းညွန့် အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ် မွန် ပြည်နယ်, မော်လမြိုင်
ဦးနိုင်နိုင်ဝင်း အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ် စစ်ကိုင်း တိုင်းဒေသကြီး, တမူး
ဦးနိုင်ထူးအောင် အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ် မန္တလေး တိုင်းဒေသကြီး, နွားထိုးကြီး
ဦးနန်မွန်ထင် ပြည်ထောင်စု ကြံ့ခိုင်ရေးနှင့် ဖွံ့ဖြိုးရေး ပါတီ ကချင်ပြည်နယ်, မချမ်းဘော
ဦးထွန်းအောင်(ခ)ဦးထွန်းထွန်းဟိန် အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ် ရှမ်း ပြည်နယ်, နောင်ချို
ဦးထွန်းဝေ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ် စစ်ကိုင်း တိုင်းဒေသကြီး, ဖောင်းပြင်
ဦးထွန်းဝင်း ရခိုင်အမျိုးသားပါတီ ရခိုင် ပြည်နယ်, ကျောက်တော်
ဦးထွန်းဝင်း အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ် စစ်ကိုင်း တိုင်းဒေသကြီး, ကျွန်းလှ
ဦးထွန်းမြအောင်(ခ)ဦးစောထွန်းမြအောင် ပြည်ထောင်စု ကြံ့ခိုင်ရေးနှင့် ဖွံ့ဖြိုးရေး ပါတီ ကရင် ပြည်နယ်, ဖာပွန်
ဦးထွန်းမြင့် အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ် ရန်ကုန် တိုင်းဒေသကြီး, ဗဟန်း မဲဆန္ဒနယ်
ဦးထွန်းထွန်းနိုင် အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ် စစ်ကိုင်း တိုင်းဒေသကြီး, ကနီ
ဦးထွန်းထွန်း အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ် မကွေး တိုင်းဒေသကြီး, ပွင့်ဖြူ
ဦးထွန်းကျော် တအာင်း(ပလောင်)အမျိုးသားပါတီ ရှမ်း ပြည်နယ်, နမ့်ခမ်း
ဦးတီခွန်မြတ် ပြည်ထောင်စု ကြံ့ခိုင်ရေးနှင့် ဖွံ့ဖြိုးရေး ပါတီ ရှမ်း ပြည်နယ်, ကွတ်ခိုင်
ဦးတိုးသောင် အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ် ရှမ်း ပြည်နယ်, မိုးမိတ်
ဦးတိုးရွှေ(ခ)ဒေါက်တာတင်ဌေးအောင် အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ် မကွေး တိုင်းဒေသကြီး, ရေစကြို
ဦးတင်အေး တစ်သီးပုဂ္ဂလ ရှမ်း ပြည်နယ်, မက်မန်း
ဦးတင်လှ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ် ဧရာဝတီ တိုင်းဒေသကြီး, ဓနုဖြူ
ဦးတင်မောင်ဝင်း အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ် ရန်ကုန် တိုင်းဒေသကြီး, ဆိပ်ကမ်း မဲဆန္ဒနယ်
ဦးတင်နု(ခ)တင်နုအောင် အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ် ရခိုင် ပြည်နယ်, မာန်အောင်
ဦးတင်ထွေး အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ် ပဲခူး တိုင်းဒေသကြီး, ဝေါ
ဦးတင်ထွန်းနိုင် အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ် ရန်ကုန် တိုင်းဒေသကြီး, ဆိပ်ကြီး၊ ခနောင်တို မဲဆန္ဒနယ်